Logo BIP Logo ePUAP
Biuletyn Informacji Publicznej
herb jednostki
Urząd Gminy Nowogródek Pomorski
System eBoi

eBoi
Jak załatwić sprawę?

Projekt Stowarzyszenia ,,Lider Pojezierza - sposób na rozwój regionu"


JUŻ NIEBAWEM RUSZA PROJEKT STOWARZYSZENIA „LIDER POJEZIERZA - SPOSÓB NA ROZWÓJ REGIONU”

Lokalna Grupa Działania - Stowarzyszenie „Lider Pojezierza” utworzona w ramach I Schematu Pilotażowego Programu Leader+, przygotowuje się do rozpoczęcia działań w kolejnym Schemacie, w ramach projektu pn. „Lider Pojezierza - sposób na rozwój regionu”, na realizację którego pozyskała 749.730 zł.

Zintegrowane działania Stowarzyszenia „Lider Pojezierza” mają ostatecznie doprowadzić do rozwoju obszarów wiejskich na terenie objętym działaniem Stowarzyszenia, a więc dziewięciu gmin, tj. Barlinek, Boleszkowice, Dębno, Myślibórz, Nowogródek Pomorski, Lipiany, Przelewice, Krzęcin, Pełczyce.

W ramach projektu Stowarzyszenie zrealizuje szereg zadań na rzecz rozwoju i promocji terenów wiejskich naszego regionu. Zadania te obejmą między innymi stworzenie zespołu osób, tzw. Menedżerów Projektów celem przygotowania ich do roli lokalnych animatorów. Staną się oni łącznikiem pomiędzy Stowarzyszeniem a społecznością lokalną, a znając indywidualne potrzeby danej grupy i danego terenu będą potrafili trafnie wybrać zadania, które opracują w formie projektów i wniosków o dofinansowane ze środków unijnych, bądź krajowych. Innym ważnym zadaniem jest wzmocnienie Stowarzyszenia „Lider Pojezierza” jako Lokalnej Grupy Działania poprzez przygotowanie jego członków do realizacji celów strategicznych Stowarzyszenia. Właściwe funkcjonowanie i spójność wewnętrzna Stowarzyszenia daje bowiem większe szanse na wykorzystanie unijnych funduszy. W ramach projektu istotne jest również zapewnienie wsparcia i doradztwa w zakresie przygotowywania przez potencjalne organizacje projektów o charakterze zbieżnym z celami zawartymi we wspólnej Strategii Rozwoju Obszarów Wiejskich. Nie bez znaczenia jest również współpraca i wymiana doświadczeń z innymi LGD w kraju i za granicą w zakresie wdrażania Strategii oraz funkcjonowania LGD.

Działania Stowarzyszenia podejmowane w ramach niniejszego projektu ukierunkowane są nie tylko na stworzenie i przygotowanie struktur, których właściwe funkcjonowanie zapewni efektywny rozwój obszarów wiejskich zgodnie z celami i priorytetami ZSROW, ale również na promocję regionu poprzez działania polegające między innymi na opracowaniu wydawnictw reklamowych, wprowadzeniu jednakowego oznakowania obszaru, czy organizację wspólnej cyklicznej imprezy pn. ”Targi Inicjatyw Lokalnych i Awangardowych” prezentującej i promującej nasz region.

Realizacja powyższych działań nastąpi po podpisaniu umowy o dofinansowanie projektu pomiędzy Zarządem Stowarzyszenia „Lider Pojezierza”, a Fundacją Programów Pomocy dla Rolnictwa, jako instytucją wdrażającą. Podkreślić należy, że szansą powodzenia inicjatywy i sprawnej realizacji projektu w okresie jednego roku jest przede wszystkim zaangażowanie lokalnej społeczności, organizacji pozarządowych i wielu instytucji z naszego regionu.

Autor:

Anna Garzyńska

Koordynator Projektu

Metadane - wyciąg z rejestru zmian

Akcja Osoba Data
Dodanie dokumentu: Anna Sobolewska 13-04-2007 10:51:25
Osoba, która wytworzyła informację lub odpowiada za treść informacji: Anna Sobolewska 13-04-2007
Ostatnia aktualizacja: Anna Sobolewska 13-04-2007 10:51:25